Sayı : 453   **
Ribat Dergisi Aralık 2016

Başyazı

Abdullah Büyük

Adım Adım Beş Gücümüze Kavuşuyoruz

  • 05 Nisan 2018
  • 1093 Görüntülenme
  • 424. Sayı / 2018 NİsanÜlkemizin, askerimizin ve milletimizin arka bahçesindeki kıyam tüm dünyayı şoka soktu. Senelerdir Laiklik adına konuşanların ne kadar basit insanlar olduğu da kendiliğinden ortaya çıktı. Daha yolun başındayız… Kel Aliler; 163.madde ile binlerce Müslüman’a zulmeden, irtica adına alnı secdeli insanları çağın dışında gören zihniyetin niyeti ve yaptıkları kendiliğinden tarihin çöp tenekesine atıldı.

 

1912 tarihi, politik gücün, dinin önüne geçtiği bir tarihtir. 1924 tarihi ise Din ile devletin birbirinden ayrılmasıdır. Bu tarihleri hiç unutamayız. Niçin? Çünkü Müslüman insan; maziye (geçmişe) ne kadar bakarsa, atiyi (geleceği) o nispette anlar, kavrar.

 

 

Cumhuriyetin ilanından beş sene sonra, Mehmet Emin imzası ile 2 Şubat 1928 de bir yazı neşredilir:

“ Bursa’da bir tek Amerikan ailesi yokken, neden bir Amerikan mektebi vardır? Bursa Amerikan mektebinde birkaç kız Hristiyanlığa geçer.” Daha sonraları Amerika’nın ünlü Newsweek Dergisi, 1990 Mayıs ayının kapağında, bir nevi dünyaya bir ilan verir: “Türkiye’nin kimlik bunalımı.” Derginin iç sahifesine gelince: “Sovyet imparatorluğu dağılır, İslami coşku, bağımsızlığını kazanan Türk cumhuriyetlerinde yayılırken, batı bundan böyle Türkiye’yi bir kenara itemez. Türkiye’deki İslami gelişmeler karşısında, Laik güçlerin desteklenmesi gerekir.”

Değerli okuyucularımız,

Yazımızın tepeden inme şeklinde görülmesi belki dikkatinizi çekmiş olabilir. Eğer sabrederek mesajımızı sonuna kadar okursanız, sorumluluklarımızı ve Müslümanca duruşumuzu fark edebiliriz.

Yazının Devamı İçin Abone Olmalısınız

424. Sayı Nİsan 2018