Sayı : 449   **
Ribat Dergisi Aralık 2016

Elmanın Yarısı

Ünzile Girişgin

Kadın Olmanın Özünü Kavrayabilmek

  • 09 Ekim 2018
  • 739 Görüntülenme
  • 430. Sayı / 2018 Ekim
Yazıyı Dinle
0:00
0:00
Yazarın Diğer Yazıları
Ünzile Girişgin
Tüm Yazı ArşiviSevgili hanımlar değişen şey sadece imaj ve reklam. Evdeki kadın kocası ile olan muhabbet ve uyumunu arttırmak, kendisine olan güvenini kaybetmemek adına bunlardan istifade edebilir. Lakin kimlik erozyonuna asla müsaade etmemelidir. Yeni yetişen nesle, genç kızlarımıza da model olabilmeliyiz. Bunu da ancak dış ortamlardaki asil kadın duruşumuzu, ağırlığımızı koruyarak başarabiliriz.

 

Duygusal, nazenin, süslü, merhametli kadınlar… Kendimizi kötü yönde değiştirmemenin mücadelesini hep birlikte verelim. Nasıl mı?

Kapitalizm sanırım hep biz kadınlar için çalışıyor. Öyle güzel çantalar, ayakkabılar, takılar üretiliyor ki hangi kadının bakıp da canı kalmasın. Allahım hele giysiler, rengârenk ve yumuşacık kumaşlarla tasarlanmış olup giyen en çirkin kadını bile çekici hale getirmeye kâfi.

Makyaj malzemeleri, parfümler, kremler de harika. Doktor hanım bunlar bir kadını değiştirir mi diye sorarsanız kesinlikle kocası bile karısını tanıyamayacak kadar değiştirebilir. Şöyle bir on kilo zayıflamak, fazla tüyleri yok etmek, bol bir nemlendirici ile tüm vücudu yumuşatmak, birkaç çeşit parfüm, renkli tokalar, çok pahalı olmayan küpe, hal hal, topuklu ayakkabı, bir de ışıltılı, boncuklu kırmızı abiye kıyafet hangi kadını çekici kılmaz ki… Kocanız dönüp bakmasın da bir görün.

Sevgili hanımlar değişen şey sadece imaj ve reklam. Evdeki kadın kocası ile olan muhabbet ve uyumunu arttırmak, kendisine olan güvenini kaybetmemek adına bunlardan istifade edebilir. Lakin kimlik erozyonuna asla müsaade etmemelidir. Yeni yetişen nesle, genç kızlarımıza da model olabilmeliyiz. Bunu da ancak dış ortamlardaki asil kadın duruşumuzu, ağırlığımızı koruyarak başarabiliriz. Başı dimdik, vakur, erkeklerle iletişiminde mesafeli, sayılan sevilen bir hanım olabilmek.

Yazının Devamı İçin Abone Olmalısınız

430. Sayı Ekim 2018